Hétvégén a fővárosban

November 11-én (a szombati nap ellenére) a 8.osztályos tanulók többségénél hajnalban eszeveszettül csörgött az ébresztőóra. Az első pillanatban talán mindenki a pokolba kívánta ezt a fülsértő hangot, és inkább az ágyban maradt volna, de aztán mégiscsak úrrá lett rajtu(n)k a kíváncsiság: mit is fogunk ma (nem)látni a Láthatatlan Kiállításon?

Tanulmányi kirándulásra indultunk szombaton

Délelőtt megtekintettük a Petőfi Irodalmi Múzeum Arany-kiállítását, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy még több információt gyűjtsünk be a Toldi írójáról, talán hasznunkra lehet a későbbi versenyen… (és így is lett!). Délután pedig a Láthatatlan kiállításon közelebb kerültünk a vakok és gyengén látók világához, megismerve mindennapi életük nehézségeit.

Metróztunk, villamosoztunk, „mekiztünk”, szippantottunk egy párat a fővárosi levegőből, és este 8-ra elcsigázva, de élményekkel telve érkeztünk haza Nagyhegyesre.

Molnár Enikő és Szabó Tünde
osztályfőnökök