Élmények a múzeumban

Múzeumpedagógiai program keretében a hajdúszoboszlói Bocskai István Múzeumba látogathattak el rajzszakkörös tanulóink.

Bocskai István fejedelem és a hajdúk korát ismerhették meg a tanítványaink, bő másfélórás színes és nagyszerű program keretében.

A gyerekek játszva tudták ismereteik körét bővíteni, számot adhattak tudásukról, tájékozottságukról. Örömmel vették kezükbe a korabeli fegyvereket, próbálták fel a viseleteket.
Megismerték a Bocskai-korona történetét és egyszerűsített formában el is készíthették annak mását.

A rajzszakkörös tanulók nagyon ügyesen dolgoztak az akril festékkel, és az idő rövidsége ellenére is gyönyörű munkák születtek.

A Foglalkozást Vágóné Szabó Erzsébet végezte, a tőle megszokott kedvességgel és kiváló pedagógiai érzékkel. A múzeumpedagógus a gyermekbarát foglalkozás után, középkori receptúra alapján készült süteménnyel is megkínálta tanítványainkat.

Az intézményünket képviselő 15 tanítványunk a program során nagyszerűen érezte magát, okos hozzászólásaikkal, számot adtak memóriájukról és kimagasló tájékozottságukról. Ahogy már megszoktok, diákjaink ismét iskolánk jó hírét tudták vinni, ezúttal a Bocskai István Múzeumba.

Köszönjük az élményekben gazdag nagyszerű délutánt a Bocskai István Múzeum munkatársainak!

Agárdi Lajos

GalériaFotók