Elbűvölve

A Bűvösvölgyben jártunk

Tavaly is a 4. évfolyam látogatott el a Bűvösvölgy Médiaértés-oktató Központba és idén is. Január 14-én azonban a 7. osztály színjátszó szakkörös tanulói is kaptak lehetőséget. (Annyiszor bizonyítottak már, megérdemelték.)

Tapasztalás, gondolkodás, kérdések és válaszok

A Bűvösvölgy Debrecenben tényleg elbűvölő. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság működtetése alatt azt tűzte ki célul, hogy a tanulókkal megértesse a média világának működési szabályait; közelebb hozza a varázslatos világot; engedi, hogy megtapasztalják a gyerekek a stúdiók légkörét. Kipróbálhatják itt az újságszerkesztést, a híradós hírolvasást, a filmforgatást, szinkronizálást, rádiózást... Beleláthatnak a médiákban folyó munkákba; válaszokat kapnak a miértekre és hogyan-okra.

Fülöp Roland

Tekintsünk most bele az ott készült munkáikba!

Készültünk a látogatásra

Itthon is készültek felvételek. Míg a Bűvösvölgybe készültünk, híreket fogalmaztunk, hírolvasást gyakoroltunk, kamera elé álltunk.