Bolyai Matematika Csapatverseny

Idén 15. alkalommal került megrendezésre a Bolyai Matematika Csapatverseny. A megyei forduló lebonyolítására, melyre iskolánk 3-8. évfolyamon 6 csapattal nevezett, 2019. október 11-én került sor a Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában.

Ebben az évben is nagyon szép eredménnyel zártuk a versenyt, hiszen két csapatunk, a 6. és a 8. évfolyamos tanulóink is benne voltak az 1-10. helyezettek névsorában, így értük még egy hétig izgulhattunk. Végül a Hajdúböszörményben tartott eredményhirdetésre, ahová az 1-6. helyezést elért versenyzők voltak meghívva, a 6. évfolyam csapatát hívták be. A 6-osok az előkelő 6. helyen, a 8-osok pedig a 7. helyen végeztek. Minden csapattagnak, és felkészítő tanáraiknak gratulálunk az elért eredményekért, és kívánjuk nekik, hogy a jövőben is ilyen szép sikereket éljenek át.

A versenyen részt vett tanulók:

3. évfolyam: Harangi Luca, Kapusi Csenge, Kovács Jázmin, Rácz Farkas
Elért helyezés: 46/32.
Felkészítő tanár: Postáné Nagy Beáta

4. évfolyam: Czibere Liliána Lara, Erdős Nimród, Tóth Fruzsina, Tóth Zsombor
Elért helyezés: 60/46.
Felkészítő tanár: Postáné Nagy Beáta

5. évfolyam: Dobi Zsófia, Deák Bence, Harangi Máté, Takács Petra
Elért helyezés: 88/62.
Felkészítő tanár: Postáné Nagy Beáta

6. évfolyam: Fehér Alexandra, Fiók Patrik, Fülöp Eszter, Szabó- Király Farkas
Elért helyezés: 86/6.
Felkészítő tanár: Haranginé Szabó Tünde, Postáné Nagy Beáta

7. évfolyam: Bara Gréta, Dobi Ábel, Erdős Nóra, Kirnbauer Eszter
Elért helyezés: 40/21.
Felkészítő tanár: Haranginé Szabó Tünde

8. évfolyam: Posta Bettina, Prém Ferenc, Szatmári Fanni, Tikász Sámuel
Elért helyezés: 36/7.
Felkészítő tanár: Haranginé Szabó Tünde

GalériaFotók