A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny eredményei

"Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben"

Bolyai János szavait választották mottóul a november 10-én péntek délután megrendezett Bolyai Anyanyelvi Csapatversenynek. Nem ok nélkül. Az országos megmérettetés megyei fordulójában iskolánkat 3. évfolyamtól a 8.-ig képviselték négy fős csapatok. Az egy óra alatt 13+1 kérdésre kellett válaszolniuk. Könnyűnek hangzik, azonban a kérdések nemcsak nyelvtani jellegűek voltak, hanem irodalmi tudásra és logikai késségekre is szükségük volt a résztvevőknek. A csapat tagjainak közösen kellett a helyes választ meghozni. Így lett igazi csapatmunka a verseny. Méltán lehetünk diákjainkra büszkék, hiszen remekül teljesítettek.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak.

Eredmények

3. osztály

• Pacsitacsi csapata (Deák Bence, Harangi Máté, Takács Petra, Dobi Zsófia) körzeti 33. tankerületi 3. helyen végzett.
  • Felkészítő tanár: Postáné Nagy Beáta

4. osztály

• Mikkamakka (Fehér Alexandra, Fülöp Eszter, Györfi Kincső, Tóth János) csapat bekerült a legjobb 10 közé. Végül a 9.! helyen végeztek, tankerületen belül pedig 4. legjobbnak bizonyultak.
  • Felkészítő tanár: Tóth Sándorné

• Fekete sereg (Dobi Kinga, Májer Dóra, Fiók Patrik,Hajzer Nóra) körzeti 32. hely, tankerületi 10. helyezés.
  • Felkészítő tanár: Tóth Sándorné

5. osztály

• NyelvÉsz (Bara Gréta, Dobi Ábel, Erdős Nóra, Kobialka Orsolya) körzeti 39., tankerületi 12.
  • Felkészítő tanár: Juhászné Preznánszky Zsuzsa

6. osztály

• Legjobbak (Szatmári Fanni, Molnár Lívia, Takács Nikolett,Radics Roland) körzeti:34, tankerületi:8.
  • Felkészítő tanár: Molnár Enikő

7. osztály

• IQ-bajnokok (Jónás Lili, Katona Nelli, Kristóf Emese, Szilágyi Hajnalka) körzeti:15., tankerületi:5.
  • Felkészítő tanár: Juhászné Preznánszky Zsuzsa

8. osztály

• Dió-Tánc (Dobi Beatrix, Hüse Boglárka Dalma, Kecskés Nóra, Fehér Attila) körzeti:35., tankerületi 13. helyezés
  • Felkészítő tanár: Molnár Enikő