Bábszínházban jártunk

Mosó Masa Mosodája

Október 21-én, kedden délelőtt a tízórai után meglepetésben részesültek elsőseink. Balmazújvárosra utaztunk autóbusszal és a Veres Péter Kulturális Központ színháztermében bábelőadást tekintettünk meg. A miskolci Csodamalom Bábszínház Mosó Masa Mosodája című darabját.

Az előadások bérletét, a MESEBÉRLETet alsós tanulóink kapták a Nebuló Alapítvány támogatásával.

Köszönjük!

Tanulóinkat sikerült elvarázsolni a háromfős társulatnak. Együtt izgultunk és kacagtunk, itt-ott sikongtunk a rókalány izgalmas kalandjain.

Mosó Masa mosodájában mesélte el nekünk Sompolygó, a kedves rókalány a csodálatos történetet, melyből megtudhattuk, hogyan jutott el a Kerek Erdőből az Óperenciás Tengeren át a Mesék Országútján az Aranyvárosba, s hogyan lett tündérkirálynő. Utazása során természetesen számtalan kalandot élt ált: találkozott a Járkáló Kastéllyal, a feledékeny Vicsor bábival, s elvarázsolt manókkal, vigyázott Csupacselre a 3 fejű sárkánybébire és versenyre kelt Tóbiással, az óriással.

Képek az előadásról

Az 1.a és 1.b osztály a bábszínházban