Az Aradi vértanúk emlékezete

Október 6. az Aradi vértanúk emléknapja. 1848-49 a magyar nemzet öntudatra ébredésének felejthetetlen időszaka volt. 1849-ben ezen a napon végeztek ki tizenhárom honvédtisztet, akik részt vettek az 1848-49-es szabadságharcban. Ugyanezen a napon végezték ki Pesten az első felelős magyar miniszterelnököt, Batthyány Lajost.

Nagyjainkra, kik életükkel fizettek a mi jövőnkért is, emlékeznünk kell. Tudnunk kell és nem felednünk, honnan jövünk. Nemzetünknek ma is nagy szüksége van arra, hogy fiaik tudják kik ők, és büszkén, higgadtan, méltósággal viseljék magyarságukat. Van mire büszkének lennünk, hiszen a magyar nép az új évezredben is képes példát mutatni Európának.

Iskolánk 5. b osztálya ma reggel színvonalas, méltó műsorral emlékeztett hőseinkre. A legtöbb osztályban az ünnepséget követően a tantermekben még beszélgettünk nemzeti gyásznapunkról.

Fotók a megemlékezésről