Alapműveleti matematika verseny

A 7. és 8. évfolyamosoknak február 4-én került megrendezésre az Alapműveleti matematika verseny helyi fordulójára.

A verseny célja, mint ahogyan a neve is mutatja: a tanulók számolási és kalkulációs képességének mérése és a tanulók tudásának összevetése. Összetett számolási műveletekre kell helyes eredményt megadniuk a versenyzőknek. A számolás során számológép nem, csak papír és íróeszköz használható, a feladatok megoldására egy óra állt rendelkezésre.

Helyezések

8. osztály

  1. Veress Hunor
  2. Szilágyi Hajnalka; Nagy Bence
  3. Czipter Paulina

7. osztály

  1. Molnár Lívia
  2. Szatmári Fanni, Horváth Lili
  3. Mózsik Petra, Fekete Hédi, Posta Bettina

Köszönöm minden tanulónak a részvételt! További sikeres munkát kívánok nekik!

Haranginé Szabó Tünde