Advent harmadik gyertyáját gyújtottuk

A harmadik évfolyam tanulói készültek ezen a pénteken adventi műsorral.

A találkozás közelsége azzal, akire várakozunk örömmel tölt el. Már csak egy adventi vasárnap választ el Karácsonytól, az Egyház örömre szólít fel. A mai vasárnap az öröm vasárnapja nevet kapta. Az olvasmányok örömre szólítanak fel, segítenek, hogy rátaláljunk erre a tartalmas örömre.

Hogyha módomban áll, segítsem a nálamnál szegényebbeket. Hogyha azt tapasztalom, hogy túlzottan nagy bennem az önszeretet, hogyha hajlamos vagyok arra, hogy önmagamat másoknál többre tartsam, próbáljam meg az ellenkezőjét: az önzetlenséget, az alázatos magatartást. Úgy ahogyan szent Pál mondja: „emberszerető jóságotokat ismerje meg mindenki.”
Az ilyen és ehhez hasonló magatartás öröm forrása lesz számunkra és mások számára is.